Kategorie
Archiwa

Problem otyłości

Otyłość skraca życie. Jest niezdrowa, nieestetyczna, nieelegan- cka. Nadwagi trzeba się pozbyć, a przede wszystkim do niej nie dopuścić.

Zdrowie, młodość, uroda, sprawność fizyczna, psychiczna i umysłowa, te bodaj najważniejsze atuty w życiu każdego człowieka, zależą w wielkiej mierze od niego samego. Trzeba się wziąć w karby i nieco nad sobą popracować. Warto.

Każdy człowiek może regulować swoją tuszę, jak zechce. Natu-ralnie, że łatwiej będzie to przeprowadzić, kiedy ma się kilka, a nie kilkadziesiąt kilogramów nadwagi. Łatwiej też, gdy ma się około czterdziestki niż po sześćdziesiątce. W każdym jednak wieku przy nadmiernej tuszy warto rozpocząć kurację odchudzającą. Będzie

zawsze skuteczna, jeśli przeprowadzimy ją konsekwentnie. A nagroda za te wysiłki – to dłuższe życie, mniej chorób i niedomagań oraz estetyczniejszy wygląd, czyli piękna, młoda sylwetka.

Metoda dbania o piękną linię jest niezmiernie prosta. Żadnych cudów tutaj nie ma. Wszelkie bowiem „cudowne” środki mogą być niebezpieczne. Znana jest historia młodziutkiej, 20-letniej studentki amerykańskiej Caren Crable, córki aktora i mistrza olimpijskiego w pływaniu Bustera Crabla, która wskutek gwałtownej kuracji odchudzającej straciła 35 z 63 kg i… zmarła. A zaterri nie należy chudnąć szybko i nie powinno się nikogo namawiać do specjalnych czy gwałtownych kuracji odchudzających bez kontroli lekarskiej. Bowiem gwałtowny spadek wagi opłacany jest osłabieniem serc^i układu nerwowego, zwiotczeniem mięśni (co osłabia i szpeci), a najważniejsze, po zaprzestaniu kuracji organizm dąży do szybkiego wyrównania ubytku wagi, najczęściej jeszcze z naddatkiem.

Trzeba się odchudzać powoli, a skutecznie i na całe życie. Dzięki znajomości zasad prawidłowego odżywiania można tak postępować, aby ciało zachowywało lub przybierało takie kształty, na jakich nam zależy.

Schudnąć lub przytyć wcale nie jest tak trudno, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób, no i mieć nieco silnej woli i cierpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *